×
Yıkamadan sonra halıların hedeflenen sürede kurumasının gerçekleşmesinde bir sıkma makinesiyle nem almak, bu işin kalitesi için çok önemlidir. Endüstriyel sıkma makinesinden çıkan halılar askıya alınmaya gereksinim duyar ki, bakterisiz kurutma sadece bu şartla sağlanabilir. Özel ortamlarda kuruyan halı ve kilimler son kontrollerin yapılması için kalite kontrol alanına getirilir ve bu kısımda fırçalama, tarama ile beraber paket ve parfümleme işlemleri yapılır. Paketleme ve parfümleme işlemleri de sonuçlanmış olan halı ve yolluklar güzergahlara göre bir araya getirilecek şekilde düzenlenip, dağıtım bölümüne sevk edilir ve böylece söz verilen zamanda halı ve kilimler müşterilere ulaştırılır. Yeni halı yıkama makineleri sayesinde son senelerde iki çeşit yıkama tekniği uygulanmaya başlanmıştır ki, bunlardan ilki elle yıkama şeklinde anılan sistem, diğeri ise tam otomatik sistemlerle yapılan yıkama modelidir. Tam otomatik sistemli halı yıkama makineleriyle yapılan yıkama işinin manuel yıkamaya göre bir çok yararı ortaya çıkar ve bu avantajların en fazla önemli olanı belki de personelden kaynaklanan hataların azalmasıdır.

Sincan halı yıkama tarafından yıkama bölümüne nakledilen yıkanacak halı ve kilimler, bir an evvel türleri göz önüne alınarak farklı alanlara alınır zira farklı özellikteki halılar aynı şekilde yıkanmamalıdır.

İşinde tecrübeli bir halı, kilim ve yolluk yıkama fabrikasının başarılı bir hizmet verebilmesi noktasında gerekli ilkelerden birisi de arındırıcı maddelerin değişik yapıdaki halılara hangi usullerle uygulama yapılacağı konusunun bir kalite kriterine bağlanmasıdır. Çünkü çok iyi bilinmelidir ki iyi leke çıkarıcı maddeler kullanmak temizlik işlerinin kalitesini belirleyici niteliktedir. Temizlik sağlamada uygulanan yeni teknikler ve ilaveten gelişmiş şampuanlar işimizi asgari hatayla tatbik etmemize yardımcı oluyor. Bu nedenle en başından beri Sincan halı yıkama firması olarak bu önemli durumun farkındayız ve fabrikamızda kalitesiyle bilinen endüstriyel makineleri kullanıyoruz.

Halı ve kilim yıkamada öncelikli adım, servis arabasının beklenen saatler içinde adresinize gelmesidir ki bu iş ile ilgili ek bir ödeme verilmemelidir. Unutmayın özverili bir temizlik kuruluşu hızlıca ve belirlenen zaman aralığında halıları alır. Kıymetli halılarınızın temizlenmesinden istenen başarılı sonucu almak için özen gerektiren belirli kuralların yerine getirilmesi gereklidir.

Sincan antibakteriyel halı yıkamaya kilim ve halıları manuel yahut tam otomatik teknikle yıkatabilirsiniz ama kullanılan deterjanların kalitesi, halı yıkama işinin sonucunu büyük ölçüde etkileyen bir özelliktedir. Bu manada olumlu sonucu elde etmek için bakterileri arındırabilen temizlik maddeleri ile uygulama yapmak oldukça önemlidir. Şayet temizlik kalitesine azami derecede önem veren bir kimse iseniz kalite standartları üst seviyede olan leke gidericileri kullanan halı yıkama firmalarını tercih etmelisiniz.

Yıkama işleri de başka sanayi işlerindeki gibi gelişen endüstriden pozitif yönde etkilenmiş bir sektördür ve özellikle son yenilikler bu işin kalitesini epeyce yükseklere taşımıştır.

Halılarımızı yıkayacak bir kuruluşun yıkama kalitesi, işini seven personel ve kullandığı makinelerin standartlara uygunluğuyla ölçülür.

Altını çizmeliyiz ki kilim ve halıları yıkatırken kalite için her şeyden önce önem verilecek şey, yıkama işini vereceğimiz şirketin temizlik ve hijyen sağlamada beceri kazanmış bir halı ve kilim yıkama işletmesi olmasındaki gerekliliktir.

Halı temizliğine özen gösteren bir müşteriyseniz ve eğer, beklentinizin altında bir görüntüyle karşı karşıya gelmekten korku duyuyorsanız; halılarınızı yıkatacağınız halı yıkama fabrikasını seçerken, bazı önemli detayları araştırmalısınız.